Rodinný den s kriketem

V neděli 10.6. 2018 od 8:30 do 12:30 se ve Sportovním areálu Pražačka uskuteční první český kriketový festival, na kterém se utkají děti ze základních škol o pohár v 1. ročníku turnaje Kriketové Akademie. Akce je finančně podporována městskou částí Prahou 3 a je určena pro širokou veřejnost. Vstup je zdarma.

Rodinný den pořádaný Kriketovou Akademií, z.s. (KAČR) vznikl jako reakce na stoupající zájem českých dětí o kriket. Poptávka po tomto sportu začala vznikat během roku 2016, kdy KAČR začal navštěvovat základní školy a představovat dětem kriketem. V současné době hraje v Praze každý týden kriket již 243 dětí na 18 školách a na dalších školách se kriket dostal mezi doplňkové aktivity během hodin tělesné výchovy.

Rodinný den s kriketem

Akce nabídne dětem i dospělým možnost strávit nedělní dopoledne společně, vyzkoušet si některé kriketové dovednosti a nebo se jen podívat na první ročník turnaje o pohár Kriketové Akademie, o který se utkají děti ze základních škol.

Různé dovednosti, jako je nadhazování, odpalování i chytání si budou moci vyzkoušet jak rodiče, tak děti na jednotlivých stanovištích. Většina stanovišť bude používat speciální náčiní od australské firmy StickyWicky, které činí hru ještě zábavnější.

„Jsme nadšeni, že konečně budeme moci kriket představit nejen dětem, ale i jejich rodičům. A především jim ukázat jak moc děti tenhle sport milují,” míní předseda Kriketové Akademie ČR, Chris Pearce.

Kontakt:

Kriketová akademie ČR, z.s.
Renata Marková
GSM: +420 737 918 129
email: renata@kriketovaakademie.com
www.KriketovaAkademie.com