Klub Beztíže – nízkoprahový klub pro děti a mládež

Cílová skupina: děti a mládež ve věku 11-21 let z Prahy 3 a okolí

Otevřeno: pondělí, úterý, čtvrtek a pátek 14–19h

Nízkoprahový klub je chráněný prostor, snadno dostupný všem sociálním skupinám dětí a mladých lidí, kteří sem přicházejí dobrovolně. Jeho služby jsou poskytovány zdarma a anonymně. Klub návštěvníkům a návštěvnicím nabízí atraktivní prostředí, vybavení i program. Kromě zábavy a rozvojových aktivit poskytuje poradenství, odborný sociální servis a klade důraz na prevenci rizikových jevů (např. záškoláctví, experimentování s drogami, riziková sexualita, nebezpečné trávení volného času). Pravidelně se tu scházejí mladí lidé z okolí pobavit se s kamarády, promluvit si s pracovníky a pracovnicemi klubu, dozvědět se nové informace a naučit se nové dovednosti.

Pracovníci a pracovnice Beztíže jsou jim zde oporou nejen v obtížných, ale i každodenních životních situacích – pomáhají jim hledat práci či bydlení, asistují při komunikaci s úřady, pomáhají se školou a motivují je ke smysluplnému trávení volného času.

Pojem nízkoprahový znamená, že „práh“ (tedy možnost využívat dané služby) je skutečně nízký, aby byl klub co nejdostupnější potřebným dětem a mladým lidem. Stále zde ovšem platí určitá minimální pravidla (žádné násilí, drogy atd.), která vytváří bezpečný prostor.

Kromě nízkoprahového klubu Beztíže na Žižkově provozujeme i Klub Beztíže² v Nuslích, dále poskytujeme terénní služby na Praze 2, 3 a 10.

Návštěvníkům a návštěvnicím dále nabízíme:

  • počítač, internet, hudba
  • deskové hry a karetní hry, X-Box, fotbálek
  • workshopy (tanec, hudba, sport a další)
  • hudební sekce (elektronické bicí, kytara, klávesy, mikrofony, djembe, cajon, bedny aj.)
  • venkovní hřiště a sportovní vybavení (diabolo, míče, baseball, basket, kroket, petanque, šipky, boxovací panák, boxerky aj.)
  • kosmetický koutek
  • výlety, zábavně – motivační akce

Klub Beztíže na Žižkově

Adresa: Dům dětí a mládeže Praha 3 – Ulita, Klub Beztíže, Na Balkáně 2866/17a, 130 00 Praha 3 – Žižkov

Kontakt: Garantka Klubu Beztíže Bc. Klára Grombířová, DiS.: 770 141 571, grombirova@ulita.cz

Facebook Klubu Beztíže, https://beztize.cz/kluby-beztize