Uličníci v pražských uličkách: Křížem krážem Starým Městem

10.11. / ne/ 14:00 – 16:30/ Uličníci v pražských uličkách: Křížem krážem Starým Městem

Další procházka pro rodiny s dětmi z cyklu Uličníci v pražských uličkách!

Staré Město, to není jen Orloj! Vydejte se s námi objevit dávno zapomenuté pověsti a příběhy. Uvidíte první dopravní značku v Praze. Dozvíte se, co se stalo, když se ztratila městská pečeť. Také zkusíte vysvobodit zkamenělého chlapečka. Proč byla postavena rotunda Svatého Kříže zrovna na místě rybníčku? Od čeho je odvozeno slovo “Betlém” a kdo byla Jíkavec a Chlupáč? Dozvíte se, jak se jmenovala bříza U Halánků. Také uvidíte zkamenělého hostinského a zjistíte, proč je na kostele sv. Jiljí v erbu jen polovina koně. Poslechnete si příběh Indiánů – podvodníků. Možná uvidíte templáře s useknutou hlavou a zaručeně uvidíte mořskou pannu. Dozvíte se, kde se v Praze poprvé podávala káva, jak pekař vysvobodil rytíře a jeho manželku s useknutými hlavami a prohlédnete si nejužší dům v Praze.

Věk: 6 až 99 let

Sraz: 14:00 před palácem Platýz, Národní 416/37

Vstupné: 90 Kč dítě, 70 Kč sourozenec, dospělý doprovod zdarma. Registrace online na www.rkulitka.cz/akce. Platba předem převodem nebo na recepci.

Akci pořádá:

Rodinný klub Ulitka na Pražačce