Ředitelé škol Prahy 3 “objevili” Most

S nedůvěrou se vydali ředitelé mateřských a základních škol v Praze 3 do Mostu, města, ke kterému se pojí nelichotivá pojmenování, a to v souvislosti s životním prostředím. „Na jaře jsme ředitelům předložili seznam několika měst v maximálně dvouhodinové dojezdnosti od Prahy proto, abychom zjistili, které město ještě nenavštívili,“ informovala radní pro školství Jaroslava Suková. „Město Most získalo nejméně hlasů, což byla pro nás motivace pro výběr cílové lokality pro výjezdní poradu,“ dodala.

Do programu porady byla zahrnuta krátká projížďka centrem města a zastávka u děkanského kostela Nanebevzetí Panny Marie, který byl v 70. letech minulého století jako jediná stavba kvůli těžbě hnědého uhlí pod městem zachráněn. Kostel se v současné době nachází u jezera Most, které vzniklo zatopením povrchového lomu, v oblasti částečně rekreační, částečně jako přírodní rezervace. Od kostela se nabízí pohled na mostecký vrch Hněvín, který řediteli nezůstal nepovšimnut.

„Jsem velmi mile překvapena, toto jsem nečekala,“ svěřila se se svými pocity ředitelka ZŠ a MŠ J. Seiferta Mgr. Marie Suchá. „Spousty zeleně, možnosti rekreace, sportu, nádherně upravené prostranství okolo přesunutého kostela se sochami zachráněnými ze starého Mostu, to je pro mě velmi silný zážitek. Do těchto míst se určitě vypravím nejen soukromě.“ svěřila se Marie Suchá.

Podobně se vyjadřovali i další ředitelé, kteří nezakrytě hovořili o „objevení“ severočeského města.  Zřejmě se stane místem výletů pražských školáků. Například do jednoho ze tří místních dromů – autodromu, hipodromu, aquadromu.

Tisková zpráva 1

Tisková zpráva 2