Keramika 6 – DOSPĚLÍ

Osvojování zákonitostí a možností práce s hlínou, různých postupů vytváření reliéfů, plastik, nádob. Kultivovaná práce s glazurami a engobami. Práce na zadaných tématech, pro pokročilé možnost realizace vlastních námětů. Výukové metody jsou přizpůsobeny věku, schopnostem a pokročilostí kurzistů. Samozřejmostí je individuální přístup a podpora talentů. Práce kurzistů se pravidelně prezentují na výstavách. Každoročně pořádáme benefiční výstavu na konci školního roku, na kterou každý žák nebo student věnuje jednu svou práci. Z prodeje přispíváme na školní vzdělání kmotřence Lobsanga Tanzina z Tibetu.

Fotografie našich keramik a fotoalba výstav najdete na adrese: <a href=”http://www.keramika-v-ulite.rajce.idnes.cz” target=”_blank”>www. keramika-v-ulite.rajce.idnes.cz</a>

Lektorka Dana Kostková je další nezastupitelnou lektorkou Keramického studia Ulity. Spolupracuje s námi od roku 1994. Pedagogické vzdělání získal na PedF Univerzity Karlovy, keramické pak na nejrůznějších seminářích: v Atelieru K, na kurzu točení keramiky, v keramickém studiu Jarmily Tyrnerové v Kohoutově a na letních tvůrčích kurzech keramické Umělecko průmyslové školy v Bechyni. Laskavě hravý a zároveň metodicky důsledný přístup k výuce a také velké nadšení pro keramiku z ní dělá oblíbenou lektorku. Proto jsou jí žáci dlouhodobě věrní. Na každoroční výstavě keramiky v Ulitě pokaždé překvapí novými kouzelnými náměty, které se svými žáky realizuje.