Keramika 4

Tvoření z hlíny a její dekorování, reliéfy, plastiky, nádoby. Práce na zadaných tématech, pro pokročilé možnost realizovat vlastní náměty. Individuální přístup k žákům a podpora talentů. Kroužky každoročně zakončuje tradiční červnová prodejní výstava, na kterou každé dítě věnuje jednu svou práci. Z prodeje přispíváme na školní vzdělání kmotřence Lobsanga Tanzina z Tibetu.

Fotografie našich keramik a fotoalba výstav najdete na adrese: <a href=”http://www.keramika-v-ulite.rajce.idnes.cz” target=”_blank”>www.keramika-v-ulite.rajce.idnes.cz</a>

Lektorka Dana Kostková je další nezastupitelnou lektorkou Keramického studia Ulity. Spolupracuje s námi od roku 1994. Pedagogické vzdělání získal na PedF Univerzity Karlovy, keramické pak na nejrůznějších seminářích: v Atelieru K, na kurzu točení keramiky, v keramickém studiu Jarmily Tyrnerové v Kohoutově a na letních tvůrčích kurzech keramické Umělecko průmyslové školy v Bechyni. Laskavě hravý a zároveň metodicky důsledný přístup k výuce a také velké nadšení pro keramiku z ní dělá oblíbenou lektorku. Proto jsou jí žáci dlouhodobě věrní. Na každoroční výstavě keramiky v Ulitě pokaždé překvapí novými kouzelnými náměty, které se svými žáky realizuje.

Kroužek lze spojit s projektem Na kroužky s Ulitou!