Zahradní CPD – Lištičky

Jsme zahradní třída Centra předškolních dětí, pro děti od 3 do 6 let, fungujeme každý den od 8:00 do 12:30. Naše třída čítá maximálně 15 dětí pod vedením 2 zkušených pedagogů.

Co znamená zahradní třída?
Celé dopoledne trávíme s dětmi venku na zahradě DDM Ulita, nebo v jejím okolí (lesopark Krejcárek, hřiště na Balkáně.). Jako zázemí nám slouží vytápěný stan, ve kterém se nachází hračky pro děti, a také zde svačíme. Při velké nepřízni počasí máme možnost využít zázemí DDM Ulita, jako je výtvarný ateliér, malý a velký sál, hernička apod., pro tyto případy je tedy nutné dítě vybavit i oblečením a obuví dovnitř (viz. článek o oblečení).

Děti se v naší školce naučí jak pečovat o zvířátka v zimě, postaví si své vlastní krmítko, o Vánocích nazdobí stromeček správným příkrmem pro zvířata. Také se naučí starat o záhonek, a jak pěstovat zeleninu a mnoho dalšího. Pravidelně nás také navštěvuje canisterapeutický pes. Samozřejmě nevynecháme ani kulturní akce jako je návštěva divadla či výlet.

Snažíme se děti naučit základní poznatky o přírodě a její ochraně, rozvíjet jejich kreativitu a fantazii. Pobyt venku dětem umožňuje přirozený rozvoj pohybových dovedností a v neposlední řadě posiluje jejich obranyschopnost organismu.
Lektorky: Andrea Biliková, Tereza Kopřivová
Více na: https://www.ulita.cz/skolka

Místo konání: DDM Praha 3 – objekt Ulity Na Balkáně 17a

Přihlášení a více informací na

Organizátor kroužku: Dům dětí a mládeže Praha 3 – Ulita