Veselý týden s Dráčkem pro české a vietnamské děti

Prvním rokem proběhl Veselý týden s Dráčkem formou letního příměstského tábora s finanční podporou Městské části Praha 3 v termín 14. – 18. 8. 2017. Z původně plánovaných 15 míst jsme uspokojili 25 českých a vietnamských předškoláků a školáků prvního stupně. Celý týden probíhaly různé aktivity. Děti si nejvíce užívaly čtení vietnamských a českých pohádek před poledním klidem. Pro děti jsme zajistili kvalitní domácí českou a vietnamskou kuchyni, nejvíce si děti pochutnaly na vietnamské rýžové kaši s kuřecím masem a pečeném kuřeti s bramborovou kaší. Pro děti jsme taky napekli domácí koláče s čerstvým ovocem.

Dětem se nejvíce líbily venkovní aktivity na pískovišti, skluzavky a pohybové prvky, které si děti užívaly po celou dobu. Teplé počasí si děti osvěžily vodní bitku s naplněnými balónky. Ve vnitřních prostorech si děti vyzkoušely manuální a výrazové zdatnosti, výsledkem čehož byly dárečky pro rodiče, sestavená autíčka a domečky ze stavebnice lega a velkou oblibu si získalo skládání puzzle.

Ve čtvrtek si děti vyrazily na celodenní výlet do pražské ZOO, kde je čekala spousta aktivit. Celodenní činnost dětí se projevila u oběda, kde se muselo doobjednat občerstvení pro zaplnění prázdného bříška, přestože objednané menu bylo skutečně bohaté.

V pátek proběhla krátká schůzka s rodiči, na které jsme je informovali o aktivitách během týdne a seznámili se základními pravidly v předškolních a školních zařízení.

Týden uběhl jako voda a organizátoři a realizátoři projektu získali další zkušenosti a nápady, o jaké aktivity rozšířit další ročník.

Děkujeme všem, kteří se aktivně podíleli na úspěšném Veselém týdnu s Dráčkem, jmenovitě lektorkám paní Fialové, slečně Tu Phamové, praktikantce Karolínce, kuchařkám paní Dubové a Monice Nguyenové.

Velké poděkování patří Městské části Praha 3 za podporu a důvěru našemu spolku a těšíme se na spolupráci v příštím roce.