Podpora čtenářské gramotnosti v Nové Trojce

Knihy a podpora čtenářské gramotnosti jsou neoddělitelnou součástí života Nové Trojky. Již tradičně funguje o prázdninách příjemné spojení mezi Novou Trojkou a Tapatanem – ostrovem čtení a her. Děti, které jsou v Nové Trojce na příměstských táborech, mají v rámci programu každý týden příjemnou čtenářskou hodinku s panem Vránou a jeho Tapatanem. Větší děti navštěvují Tapatan v jeho sídle, menším dětem chodí pan Vrána číst pohádky přímo do Nové Trojky. V rámci příměstských táborů pořádaných Novou Trojkou děti také navštěvují blízké pobočky Městské knihovny v Praze a jejich programy.

Čtení patří k Nové Trojce nejen o prázdninách, ale i během školního roku. Čtení pohádek a říkanek je pravidelnou součástí programů pro rodiče s dětmi (Cvičení pro rodiče s dětmi, Batolátka), ale i programů pro děti samotné (Školička, Dramaťáček, Studio Dramaťák). Nová Trojka se pyšní i dobře vybavenou knihovničkou pro děti a jejich rodiče, která je k dispozici ve velké herně všem po celou otevírací dobu.